"Jak ze lnem było" – warsztaty tkania lnu

Nadrzędna kategoria: Aktualności Utworzono: czwartek, 28 lipiec 2016 Opublikowano: czwartek, 28 lipiec 2016

Od stylu safari po etno - czasy świetności lnu się nie kończą. Len to tkanina, która latem i nie tylko znakomicie się sprawdza. Jest w naturalna, klasyczna i ponadczasowa. Jeśli się gniecie, to na pewno chodzi o czysty len. Włókna tej tkaniny pozyskuje się z łodyg noszącej tę samą nazwę rośliny. Atutem materiału jest nie tylko elegancki wygląd, ale też jego właściwości. Len świetnie odprowadza ciepło, przepuszcza powietrze i pochłania wilgoć.

 

O tym właśnie mogli się dowiedzieć uczestnicy naszych warsztatów, podczas których początkujący uczestnicy – tacy, którzy nie mieli jeszcze z tkactwem do czynienia – poznali tajniki budowy tradycyjnego krosna, snucia i zakładania osnowy, „nastawiania” krosna i tkania pasiastych chodników – szmaciaków. Wszystko wg. dawnych metod. Każdy miał również okazję sam coś utkać, a własnoręcznie utkany dywanik zabrać do domu.

Niestety to były już ostatnie warsztaty jakie przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych w ramach projektu "Ocalić od zapomnienia - zawody z przeszłości". Serdecznie dziękujemy za udział w tych ciekawych zajęciach. Mamy nadzieję, że nasi uczestnicy znaleźli w tych warsztatach coś dla siebie i być może w przyszłości będą chcieli rozwijać swoje umiejętności w tych właśnie dziedzinach. 

  

  

 

Odsłony: 2030