TheGrue.org

Ostatnio opublikowane

„15 lat Polski w Unii Europejskiej - 15 lat funduszy europejskich w Polsce”

Nadrzędna kategoria: Aktualności Utworzono: czwartek, 21 listopad 2019 Poprawiono: czwartek, 21 listopad 2019 Opublikowano: czwartek, 21 listopad 2019

 

 

20  listopada w siedzibie Mediateki  800-lecia w  Piotrkowie Trybunalskim odbyła się -  w ramach działalności Sieci Europe Direct - konferencja której zadaniem było  podsumowanie dotychczasowych osiągnięć regionu łódzkiego jako beneficjenta środków z funduszy europejskich, a jednocześnie promocja funduszy i ich rezultatów wśród mieszkańców województwa łódzkiego.

W programie konferencji znalazły się prezentacje efektów wykorzystania funduszy UE w minionych i bieżącej perspektywie finansowej. zarówno z punktu widzenia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego jako instytucji zarządzającej i pośredniczącej programów operacyjnych, jak i z perspektywy akademickiej oraz perspektywy beneficjentów.

O zrealizowanych projektach opowiadali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego, Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Gminy Moszczenica, Stowarzyszenia Dolina Pilicy i szkół: ZSP nr 6 z Tomaszowa Mazowieckiego i SOSW w Bełchatowie.

Konferencji towarzyszyły pokazy filmów zgłoszonych na konkurs pt. „Co Unia Europejska zrobiła dla mnie w moim regionie?”. W konkursie wzięło udział 17 zespołów uczniów ze szkół ponadpodstawowych z kilku miast: Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Radomska, Tomaszowa Mazowieckiego i Sulejowa. Pierwszą nagrodę w konkursie otrzymał film nakręcony przez zespół z I LO w Radomsku, druga nagroda trafiła do ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim, a trzecia do III LO w Bełchatowie.

Konferencję zorganizowano w partnerstwie z Urzędem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz Miejska Biblioteką Publiczną.

Konferencja i konkurs filmowy były współfinansowane  ze środków Unii Europejskiej.