TheGrue.org

Ostatnio opublikowane

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca już wkrótce

Nadrzędna kategoria: Aktualności Utworzono: środa, 02 październik 2019 Poprawiono: środa, 02 październik 2019 Opublikowano: środa, 02 październik 2019

Zapraszamy  do udziału w bezpłatnym szkoleniu z pierwszej pomocy!

 Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct prowadzony przez Stowarzyszenie organizuje po raz kolejny Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W ramach tej akcji w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się dwudniowe wydarzenie:

·        15 października zapraszamy na  otwarte bezpłatne szkolenie dla osób dorosłych.

·        16 października wraz z uczniami piotrkowskich szkół po raz kolejny bierzemy udział w biciu rekordu w jednoczesnej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej, organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie zabraknie także konkursu, a także pogadanek i pokazu akcji przywracania czynności serca.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Wysokiej 28/38, która jest współorganizatorem. Szkolenie dla dorosłych odbędzie się w godzinach 16.00-19.00. Zapisy przyjmujemy pod nr tel. 695 609 869; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

                                                      

 

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca  obchodzony jest co roku 16 października. Kampania ta podjęta została przez Europejską Radę Resuscytacji i jest odpowiedzią na Deklarację Parlamentu Europejskiego z  2012 roku. Od tej pory co roku podejmowane są akcje edukacyjne i informacyjne o nagłym zatrzymaniu akcji serca i o udzielaniu pierwszej pomocy. Celem kampanii jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej oraz Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w ramach działalności PIE Europe Direct - Piotrków Trybunalski.