TheGrue.org

Ostatnio opublikowane

"Ocalić od zapomnienia - zawody z przeszłości" - podsumowanie

Nadrzędna kategoria: Aktualności Utworzono: wtorek, 09 sierpień 2016 Poprawiono: wtorek, 09 sierpień 2016 Opublikowano: wtorek, 09 sierpień 2016

 

Czas podsumować nasze warsztaty w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia – zawody z przeszłości”. Były to bardzo ciekawe i twórcze zajęcia dla dzieci z Sulejowa i okolic, dzięki którym mogły one poznać ludzi z pasją, usiąść przy garncarskim kole, utkać własny kawałek tkaniny, zrobić ceramiczną i wiklinową ozdobę oraz dobrze się przy tym bawić. Bo zabawa powinna uczyć twórczego spojrzenia, rozbudzać umiejętności i poszanowanie dla pracy ludzkich rąk! W ramach projektu odbyły się następujące warsztaty: „Ceramiczne szaleństwo”, „Wszystko z tej samej gliny”, „Poplątana wiklina” oraz „Jak to z lnem było”. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i co wielokrotnie podkreślali sami uczestnicy były niezwykle ciekawe i inspirujące. Warsztaty odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten projekt się odbył, serdecznie dziękujemy. Fundacji TESCO, a przede wszystkim tym, którzy głosowali na nasz projekt. To dzięki Wam mogliśmy pokazać, zainspirować, nauczyć naszych najmłodszych pięknego rzemiosła. DZIĘKUJEMY!

 

  

Łącznie trwały 16 godzin i wzięło w nich udział ponad 50 uczestników.

 

Projekt „Ocalić od zapomnienia – zawody z przeszłości” był finansowany przez TESCO Polska w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”.

 

Realizatorem Projektu było Piotrkowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej „EURO-CENTRUM”.