TheGrue.org

Ostatnio opublikowane

Budowa platform dla bocianów w miejscowościach Mzurki, Kacprów i Piekarki w gm. Wola Krzysztoporska.

Nadrzędna kategoria: Aktualności Utworzono: czwartek, 03 grudzień 2015 Poprawiono: sobota, 30 wrzesień 2017 Opublikowano: czwartek, 03 grudzień 2015

Celem inicjatywy jest stworzenie dla bocianów trwałych siedlisk w trzech miejscowościach w gminie Wola Krzysztoporska. Gniazda , które istniały w tych miejscach , zlokalizowane na starych usychających  drzewach  zostały zniszczone przez wichurę ( przewrócone). Należy w zamian zainstalować specjalne platformy na betonowych słupach, które będą bezpiecznym miejscem gniazdowania dla bocianów, nie stwarzając jednocześnie zagrożenia dla mieszkańców wsi. Pomysłodawcami  tej inicjatywy są mieszkańcy, którzy mimo zniszczenia poprzednich gniazd , chcą kontynuować  tradycję ochrony bociana.

 

Bocian biały podlega w Polsce ochronie ścisłej i należy do gatunków wymagających ochrony czynnej, polegającej na zapewnieniu trwałych, stabilnych miejsc rozrodu. Inicjatywa odtworzenia trzech gniazd bocianich w gminie Wola Krzysztoporska z pewnością przyczyni się do  ochrony tego gatunku. Nowe gniazda w miejscowościach : Mzurki, Kacprów i Piekarki zostaną postawione do końca 2015 r.

Przedsięwzięcie "Społeczność lokalna na rzecz zrównoważonego rozwoju"